Evim Evim Güzel Evim

Herkesin bildiği gibi bir televizyon programı Evim Evim Güzel Evim. Bu programda ev dekorasyonu üzerine her şey konuşuluyor ve biz de sizler için o programdan bir demet hazırlayalım dedik.

Evleriniz sizlerin yaşam alanları olduğu kadar konuklarınıza sunduğunuz çok özel alanlardır. Siz bu mekana davet ettiğiniz herkese, evinizin dekorunu, dizaynını bunun yanı sıra en önemlisi de kendi ruhunuzu yansıtırsınız.

Evinizde öncelikle kendi alanlarınızı düşünmelisiniz. Yani yatak odanızdan başlayın işe. Bu da demek oluyor ki rahatınızı her şeyden çok önemseyin. Yatağınız mutlaka ne durumda olursanız olun çift kişilik olsun. Kuş tüyü yastık ve yorganlar tercih edin mesela. Yatağınızın ayakları yüksek olmamalı. Yataktan kalkacağınızda ayaklarınız rahatlıkla yere değebilmeli. Yatağınızın yanındaki komidinleri de mutlaka aydınlatma lambası, bir kitap ya da bir fotoğraf, mum gibi eşyalarınızı koymak için kullanmalısınız.

klasik salon dekorasyonu
klasik salon dekorasyonu

Evinizde mutlaka temiz bir hava yaratabilmelisiniz. Mekanınızı toz, tüy vb alerjen özellikli durumlardan korumanın tek yolu hava temizleyici. Ancak bizler kimyasal bir temizleyiciyi tavsiye etmiyoruz. Yastık ve yorganlarınızı yıkadıktan sonra alerji önleyici kılıflardan kullanabilirsiniz.

ev dekorasyonu onerileri
ev dekorasyonu onerileri

Ufak eşya ve kaybolabilir fatura, belge vb evraklarınızı tek bir çekmecede toplamanız yararınıza olacakatır. Düzenli bir ortam her zaman rahatlığınız için idealdir.

sade dekorasyonlar
sade dekorasyonlar

Bu ufak detayları uygulamadan önce, kendinize evinizde huzurlu musunuz? Mekanınız sizi rahatlatıyor mu? Dekorasyonunuzdan memnun musunuz? Gibi soruları sorun, daha sonra rahatınız, sağlığınız ve dekorasyonunuz için gerekenleri mutlaka yapın.